top of page
1.jpg

Gyakran ismételt kérdések

Itt azokat a kérdéseket és válaszokat gyűjtöttük össze, 
​amiket fontos lehet tudnod az első edzésed előtt.

Milyen felszerelés ajánlott?

Az edzésekre kényelmes sportruházatban gyere, mindenképpen rétegesen öltözködj, fontos, hogy legyen nálad pulcsi is. Kényelmes és jó tartású cipőd legyen, amiben jól tudsz majd ugrálni.

Akik komolyabban gondolják nekik ajánljuk a nike air zoom pegasus cipőket, olcsóbb kategóriájú cipők közül tudjuk ajánlani az asics és az adidas márkájú futó cipőket, persze kezdő szinte egy egyszerűbb decathlonos kényelmes sportcipő is tökéletes.

 

Mindig legyen nálad ugrókötél.

Milyen a jó cipő?

A stabil és rugalmas talpú jó minőségű sportcipő mindenki számára erősen ajánlott (a converse típusú tornacipők talpa vékony ezért ez nem ajánlott, a sportág mivolta miatt ezek nem nyújtanak megfelelő védelmet az izomzatnak és gerincnek.). 

Ez azért fontos, mert folyamatosan ugrálunk, szaladunk és játszunk és megfelelő talpú sportcipővel jelentősen csökken a sérülések veszélye és preventív jellege miatt megvéd a későbbi izom és gerinc problémáktól.

Hidratálás

Mindig legyen víz a gyerekeknél, egy kulacsot hozzatok magatokkal, ezt a mosdóban után lehet tölteni. Cukros italokat, energiaitalokat és egyéb üdítőket nem engedünk be az edzésre. A versenyzők a hosszabb edzésekre hozhatnak magukkal izotóniás italokat Poweradet/Gatoradet/Isostart.

Milyen hosszúak az edzések?

A kisebbeknek/kezdőknek és a hobbi sportolóknak 1 órás edzéseik vannak, heti 2-3 alkalommal (mindenki amennyit meg tud oldani). A versenyzőknek 2 órás edzéseik vannak, 3-5 alkalommal egy héten (mindenki amennyit meg tud oldani).

Szülők bejöhetnek-e az edzésre?

Sajnos nem. Ennek azaz oka, hogy, ha a szülő bent van edzésen, akkor az elterelheti a gyerekek figyelmét, gyakran előfordul, hogy ilyenkor a gyerekek a szülőknek akarnak bizonyítani, ami könnyen sérülésekhez vezet.

Van-e bemutató óra?

Bemutató órát nem tartunk. Gyere el és próbáld ki az ugrókötelezést, az első edzésen ingyenes vehetsz részt, és eldöntheted, hogy tetszik-e neked a sport.

Hány éves gyerekeknek ajánlott?

6-7 éves kortól várjuk a gyerekeket. Fontos, hogy a gyerekek  tudjanak csoportban dolgozni, önként és örömmel kövessék az edző útmutatásait.

Ovisok is jöhetnek?

Persze! Minden érdeklődő ovist várunk az ApróBéka csoportban, ahol vidám, ugróköteles mozgásfejlesztő órákat tartunk, ahol  játékos formában ismerkedhetnek a sportág alapjaival.

Fiúk is jöhetnek?

Nagy örömmel várjuk a fiúkat is az edzéseken.

Hogyan lehetek versenyző?

1-2 év ugrókötelezés után, ha szeretnél lehetsz versenyző. Először, a versenyzők általában a megyei diákolimpián vesznek részt, majd, ha már a tudásuk engedi, csapatversenyeken és egyéb versenyeken is indulhatnak.

Hány edzés van egy héten? 

Versenyzőknek 3-5 edzésük van egy héten (korosztálytól, céloktól függően). A kezdőknek / kicsiknek / hobbisportolóknak 2-3 edzésük van egy héten. Persze, ha te csak egyszer szeretnél jönni, azt is meg tudjuk oldani.

Van-e lehetőség ADHD-val, Aspergerrel, Autizmussal élő gyerekeknek is járni az edzésekre?

Igény esetén tudunk indítani kis csoportokat is előzetes egyeztetés alapján. Fontos tudni, hogy az ugrókötelek nagyon színesek, illetve úgynevezett “gyöngyök” vannak rajtuk, az ezekkel való ugrálás hangos lehet. Vannak olyan fázisai az edzéseknek ahol zene is szól, persze kis csoport esetén ezt ki tudjuk kapcsolni.

Nem szeretnék versenyezni, de szívesen mozognék, lehet-e szabadidősportolóként járni az edzésekre?

Természetesen, minden érdeklődő és mozogni vágyó gyermeket örömmel várunk a csapatban.

Ki lehet-e próbálni először az edzéseket? 

Az első edzésen igen, ha tetszik akkor onnantól tagdíjas rendszerünk van, az árakat itt találod, ha nem akkor nem kell fizetned.

Van-e edzés kamaszoknak?

Igen, indítunk csoportot nagyobbaknak is. Jellemzően kamaszkorú sportolóink már versenyzők, de amennyiben kezdőként szeretnél csatlakozni hozzánk, arra is van lehetőséged.

Van-e edzés felnőtteknek?

Felnőtteknek egyelőre nem indítottunk csoportot, de jelezd ha felnőttként csatlakoznál az ODKK edzéseihez, igény esetén örömmel indítunk felnőtt csoportot is. 

Sok sportoló viszont 18 éves kora után is ugyanúgy jár az edzésekre, versenyző vagy akár hobbi szinten. A versenyzés nem áll meg 18 éves korban.

Van-e öltöző?

Igen, a második emeleten van az öltöző. A kistornaterem az alagsorban a nagytornaterem pedig a második emeleten található.

Iskolai szünetben van-e edzés?

Szervezünk sportprogramokat, táborokat az iskolai szünetekre is.

Parkolás, érkezés bringával

A környéken 100-200 m-es körzetben  általában van parkolóhely, amiért fizetni kell.

bottom of page