Óbuda Dunakanyar Kötélugró Klub
Mire jó az ugrókötelezés?
Összetettsége miatt nagyon sok mindent fejleszt, akár gyerekként, akár felnőttként űzzük ezt a sportot, csak, hogy néhányat említsek:
01
Kondíció
Az ugrókötelezés erősíti a keringési rendszert és az izomzatot, növeli az általános állóképességet és a tüdőkapacitást, javítja a légzőrendszer hatékonyságát.
03
Ritmusérzék
Az ugrókötelezés már önmagában fejleszti a ritmusérzéket, sokszor a gyakorlatokat zenére hajtják végre a sportolók, így a kötél, az ugrások és a zene ritmusát össze kell hangolni.
05
Kreativitás
A trükkök és akrobatikus elemek száma végtelen. Az alapelemeken kívül csak a fantázia szab határt az új trükkök és gyakorlatok kitalálásához. Biztatjuk és támogatjuk a gyerekeket a kreativitásuk kibontakoztatásában.
02
Koncentráció
Az ugrókötelezés összetett mozgásrendszer, amelyben a testrészek mozgásának összhangban kell lennie, mind a kötél mozgásával, mind a zenével.
04
Csapatszellem/ csapatmunka
Az edzések során nagy hangsúlyt fektetünk a csapatépítésre. A gyerekek hamar megtanulnak csapatban dolgozni és akár segíteni, biztatni egymást.
06
Koordináció
Az ugrókötelezés során a testrészeknek egymással, a kötéllel és a zenével is összhangban kell lenniük. Így a sportolás során a jobb és bal agyfélteke egyaránt fejlődik. A térben és időben való tájékozódást formálja, segíti. A csapatban végzett gyakorlatok a csoportdinamikát és az egymásra való odafigyelést, a kognitív képességeket rendkívüli módon fejlesztik.
Az ugrókötél mint sportág
Az ugrókötelezés egy rendkívül összetett sportág, talán emiatt is ennyire könnyű beleszeretni, hiszen mindenki könnyedén megtalálja benne a számára tetsző részt.
Nagyon látványos mozgásforma, ugyanis a sportolók egy ugrókötél használatával zenére mutatják be a gyakorlatukat, amik tele vannak különleges elemekkel és akrobatikával.